poniedziałek, 2 stycznia 2012

Ekspresowy wianek

Dzisiaj troszeczkę z innej beczki, maszyna na razie czeka grzecznie w kącie, muszę najpierw uporać się z zaległościami w pracy, a ona jest nagrodą... nie mogę się doczekać ! 
Dlatego dzisiaj postanowiłam zrobić coś szybkiego, co nie zajmuje dużo czasu, no i oto powstał wianek... z serwetek.  Kiedyś na Youtube widziałam filmik rodem USA, jak się robi takie kwiatki, ale nie mogłam go dzisiaj znaleźć. Nie pamiętam dokładnie, jak to się robiło, ale moja wersja wygląda tak...

Potrzebne są serwetki kilkuwarstwowe w jednolitym kolorze, nożyczki, nitka i  kółko wycięte z brystolu. Ja użyłam okładki starej papierowej teczki na dokumenty.Najpierw należy odciąć boczną część serwetki, tak, aby powstały dwa kawałki.


Potem składamy ją w harmonijkę, albo jak kto woli w wachlarz.

  


Następnie sznureczkiem związujemy w połowie.


 I teraz zaczyna się właściwa praca. Każdą z warstw serwetki należy oddzielić formując już kwiatek.

 Jak skończymy z jedną stroną, to zaczynamy drugą.


W kilka minut mamy kwiatek.

 

Do wianka zrobiłam kwiatki mniejsze, tzn. podzieliłam serwetkę na cztery części. 
Potem kółko owinęłam też paskami serwetki, zamocowałam kwiatki i wianek był gotowy.
Możemy też złączyć dwa kwiatki i powstanie w ten sposób kula. Wypróbowałam już ten sposób i zrobiłam bombki  na choinkę w pracy.


Mam nadzieję, że komuś się to przyda i że napisałam z sensem. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do myśli, że to koniec laby i jakoś główka dzisiaj nie pracuje, tak jak powinna.
Dziękuję za życzenia noworoczne i komentarze. Pozdrawiam. P.S. W następnym poście postaram się pokazać sposób na to, jak odmienić niechciany wazon w króla salonu. Zaintrygowałam? ;-)
3 komentarze:

  1. Piękne! Robiłyśmy takie kwiatki w szkole; można po złożeniu serwetki, a przed rozcapieżeniem podfarbować brzeżki tuszem, lub farbą, a nawet flamastrem :) śliczny wianek!

    OdpowiedzUsuń
  2. ...a królem salonu to u nas jest Kris ;) co mu tam wazon!

    OdpowiedzUsuń
  3. ha, ha ... Dobry pomysł z tym flamastrem. Dzięki i pozdrowienia dla Krisa :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za odwiedziny i komentarz.